Webképregény fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egy fórum, ahol egy helyre gyűjtük a magyar webképregényes tudást.


4 posters

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    avatar
    LordTchernobog


    Hozzászólások száma : 4
    Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 19.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  LordTchernobog Kedd Júl. 02, 2013 2:39 pm

    Szia!
    Most én kérek elnézést a szupertetű lassú válaszért! Köszönöm az észrevételeket; azóta a két legújabb képsorom csak gépi színezésen esett át (Szálkás és Kockák címmel olvashatóak a Deviantart gallériámban is: http://lordtchernobog.deviantart.com/gallery/); illetve jó tanácsodat betartva hagyom is a stripgeneratort; bár 2 szuperhősös csíkomat nagyon megszerették xD
    Igen, miután visszanéztem az eddig alkotásokat, feleszméltem, hogy hiába van wacom táblácskám, mégis a ceruzarajz ami, ami jobban kézre-esik nekem; ilyen jellegű munkákat fogok kiadni a kezemből; illetve fel is fogom tüntetni a technikáját. Igaz, a régi képregénypályázatos műveimet digitális úton szeretném remake-elni; ezt is megtalálthatopd a mellékelt linken; Nyári kaland - Újratöltve címzéssel.
    A Moorhuhn teszteshez annyi kimagyarázásom lenne, hogy én inkább az átlag játékos reakcióit kívántam prezenálni; egyúttal kissé túlozva a negyedik panelben a dühömet (azóta már röhögve teljesítem a 150 cc-s futamokat). És nem lett volna célszerű külön ezzel pepecselni; s egyébiránt inkább az mimika volt a lényeg, a végén egy teljesen egyértelmű jelentéstartalommal, hogy hogyan lehet ezt díjazni.
    Tanácsodat, kritikádat ezúton is köszönöm; élni fogok velük; s természetesen egy percig se fog a fejemben megfordulni, hogy feladjam Wink

    u.i: lehet hogy bunkóságnak meg nyomulásnak fog tűnni, de nem lenne célszerűbb facebook-on egybegyűlnünk, mert ez a fórum valamilyen szinten áldás, és köszönönöm hogy általatok sok magyar sorstársat is megismerhettem, de a közösségi oldalon sokkal könyebben eljuthatnának a másikról az információk, eszmecserék, satöbbi. Ha érdekel a dolog, kérlek értesíts erről mihamarább Smile

    Köszönöm a figyelmet, jó nyarat Wink
    Adri
    Adri


    Hozzászólások száma : 47
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 11.
    Tartózkodási hely : Feheru varu

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Adri Kedd Május 21, 2013 12:16 pm

    Szia!
    Először is, ismét bocsi a tetűlassú válaszért. Razz
    Másodszor, komolyra fordítva: kicsit furcsák a SomJoeComic-nál a "szálkás", zsírkréta vagy ceruzaszerű határvonalak, nekem jobban tetszenek az élesebbek, ami a Gallery Studio "A"-nál van. Viszont azt is bevallom, humorra és rajzstílusra a SomJoe Comics tetszik jobban. Very Happy A Te képregényeid közül a korábbi, önéletrajzi részek jönnek be jobban. Az újabbakat rögtön gépre/géppel rajzolod, jól gondolom? A ceruzás rajzoknál ugyanis jobbnak találom a pózokat, szerintem szabad kézzel könnyebben kísérletezel. (Ezzel egyébként én is így vagyok.) A poénokkal az a baj, hogy sok a szöveg. A húsvéti locsolóverses például jobban ütött volna, ha a tanulság rövidebb, vagy tényleg odarajzolod, amint a locsoló valami "jutalmat" kap. A számítógépes játékos poénokkal is ez a baj: aki nem ismeri a játékot (pl. én), annak jobban fel tudnád kelteni a figyelmét, ha inkább rajzolnál részletet a játékból is. De biztatásként: a durcáslányos arc tényleg aranyos. Very Happy Próbálkozz, rajzolj minél többet, fejlődni fogsz. Ne add fel! És hagyd a stripgenerátort a fenébe! Smile
    avatar
    LordTchernobog


    Hozzászólások száma : 4
    Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 19.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  LordTchernobog Vas. Május 12, 2013 11:05 pm

    Sziasztok!

    Lehet, hogy elolvassátok, vagy nem, de előbbiben bízok: immáron összeszedve mindennemű bátorságomat - s miután elolvastam sok más magyar webképregényt, amiért hálás is vagyok nektek; mert így már bátrabban tudok hozzáállni a 9. művészet webes felületű világába való betöréséhez - s ajánlom magamat, kissé fals módon.

    Szerény webképregényemnek konkrétan nincs(!) címe (név- és címadásban rettenetesen gyenge vagyok, tudom, ez nagyon ciki); egy facebook-os oldalra töltöm fel a képeket (blogolni lusta vagyok; a weblap-szerkesztés nem az én asztalom). Konkrét főszereplője jómagam vagyok; kissé hajazva a külhoni életrajzszerűekre (azért hozom fel őket most, mert - sajnos - Csordás Dánielt később fedeztem fel, és akkor is a Scott Pilgrim 6. kötetének vége fele, amibe rajzolt is képsort ugye. ); pl. "So you are a cartoonist?", "Wicked Reasoning", stb.; mivel úgy találtam a Persepolis - szintén önéletrajzi s nyomtatásban is megjelent képregény - után, hogy olykor a való életből meríthető a legjobb történet. Olykor becsúszik néhány nem az én szereplésemmel előadott képsoros eszmefuttatás.

    A technikája ingázik a géppel színezett ceruzarajz ill. a rajztáblával készültek között; ami meg is látszik. Humorát saját szemszögemből ítélve szintén random, van amikor jó magyar szokás szerint pórul járok, vagy elsütök egy szóviccet.

    Egyelőre ez a névtelen sorozat az én tanulópénzem eme műfajhoz; mert 2 ízben is elég szép helyezést értem el (egy 3. és egy 1. helyezést) s ezek sarkaltak a rajzoláshoz (mindezek megtalálhatóak az alábbi linken). Mindent egyedül csinálok; van még mit tanulnom; s nyitott is vagyok a témát illetően Smile

    Az én oldalam címe (facebook-os): https://www.facebook.com/GalleryStudioA

    Illetve szeretném megragadni az alkalmat egy másik, szintén facebook-on futó webképregénysorozatra, amit egy ismerősöm alkot; ez pedig a SomJoe comics. Tudniillik ez is kissé önéletrajzi; bár olykor fiktívebb vonalat üt meg (hasonlóan hozzám). Míg én pl. elismerem, hogy a rajztudásomon csiszolni kéne, addig az övé előtt le a kalappal; nagyon tud, ráadásul velem ellentétben egész oldalasat csinál; s egyedülálló módon zöld keretekben meséli el történeteit.

    Technikáját tekintve számítógépes; amolyan MS paint fíling, kissé darabos vonalakkal, de nekem nagyon tetszik.

    Emellett olykor képes bölcsességeket is alkot; kissé motiváló-demotiváló szerűt, jobb festményeknek megfelelő díszes kerettel.

    Link az oldalához: https://www.facebook.com/somjoecomics

    Köszönöm ha szántok rá időt; az bőven megteszi nekem. Smile
    avatar
    LordTchernobog


    Hozzászólások száma : 4
    Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 19.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  LordTchernobog Pént. Márc. 15, 2013 1:08 am

    Adri írta:LordTchernobog: igen, lehet, bár egy kicsit(?) kihalt a fórum... Szóval bocsi, hogy csak most válaszolok. :S
    A többi (magyar, angol, ill. magyarra fordított) topikban ajánlhatod más képregényeit, itt pedig bemutathatod a sajátodat.

    Köszi és kár érte; jó lassú vagyok... :/
    Adri
    Adri


    Hozzászólások száma : 47
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 11.
    Tartózkodási hely : Feheru varu

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Adri Szer. Márc. 13, 2013 2:47 pm

    LordTchernobog: igen, lehet, bár egy kicsit(?) kihalt a fórum... Szóval bocsi, hogy csak most válaszolok. :S
    A többi (magyar, angol, ill. magyarra fordított) topikban ajánlhatod más képregényeit, itt pedig bemutathatod a sajátodat.
    avatar
    LordTchernobog


    Hozzászólások száma : 4
    Csatlakozás ideje : 2012. Oct. 19.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  LordTchernobog Vas. Feb. 17, 2013 12:44 am

    Hello! Itt lehet megosztani webképregényes oldalakat?
    Kelpi
    Kelpi


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 15.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Kelpi Kedd Márc. 06, 2012 9:52 pm

    Kösz Ross, hogy feltetted ikonba a Wheeleers-t a sziluett oldalára. Very Happy Hálás vagyok.
    Kelpi
    Kelpi


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 15.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Kelpi Szer. Feb. 29, 2012 6:13 pm

    Nos, örömmel jelentem be, hogy én is útjára indítottam saját webcomicomat. S célom egyáltalán nem az egyszeri fellángolás, hanem egy hosszú és kerekre zárt képregény. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy így legyen. Smile Még csak egyetlen képsor van fent, de folyamatosan frissülni fog. S remélem elmondjátok majd a véleményeteket.

    http://wheelers.freeblog.hu/
    Kelpi
    Kelpi


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 15.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Kelpi Szer. Feb. 22, 2012 1:27 am

    Még nem indult el, de az időpontot már kijelöltem. S egy icipici segítség kéne ahoz, hogy a blog oldalának felületét kiszélesítsem, mert félek tőle nem férnének el elfogadható méretben a képsorok.

    http://wheelers.freeblog.hu/
    Kelpi
    Kelpi


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 15.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Kelpi Vas. Feb. 19, 2012 8:25 pm

    Regisztráltam a freeblogra, ott nézegettem a gyári sablonokat. Azokon utólag lehet változtatni kinézetre(háttér, stb)?
    Adri
    Adri


    Hozzászólások száma : 47
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 11.
    Tartózkodási hely : Feheru varu

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Adri Csüt. Feb. 02, 2012 4:24 pm

    Fhú, de lemaradtam erről a fórumról... Smile
    @Kelpi, @Ross: igen, Gimp-pel dolgoztam/-ok. Vannak persze hibái, pl. a 2.6.8.-as verzióban, ami nekem van, kicsit idegesítő a plusz ablakok elrendezése. Persze meg lehet oldani, hogy ne lógjanak be a "műveleti területbe", meg az új verziókban már megoldották okosabbra (csak sajnos azt nem tudom verziószámra pontosan, majd a barátomat megkérdezem Razz). Illetve kettőnknek együttes erővel sem sikerült rájönnünk, hogyan lehet a Gimp-en belül egy adott betűtípusnál dőltet / aláhúzottat / félkövéret beállítani; de ezt nem tudom, hogy kijavították-e. De amúgy teljesen jó program, a barátom ezzel csinálta a 200-as rész színezését, és nem volt rá panasza. Igaz, a színezést én nem tudom olyan jól. Embarassed De remélem, mondtam hasznosat is. Smile
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Ross Pént. Jan. 13, 2012 10:38 am

    @Kelpi:
    Ne bonyolítsuk túl, lökd csak ide a linkjét. Smile
    Kelpi
    Kelpi


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 15.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Kelpi Hétf. Jan. 09, 2012 2:21 pm

    Köszi. Ha elkészül majd hova posztolhatom neked a weboldalát? Kíváncsi vagyok a véleményedre.
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Ross Vas. Jan. 08, 2012 8:36 pm

    @Kelpi:

    Igazából képszerkesztő programból elég sok van. Gondolom nincs soksok pénzed Photoshopra, hivatalos fórumon pedig nem lehet azt ajánlani, hogy töltsd le kalózkodva ingyé...
    A Gimp egy ingyenes szoftver, nagyon hasonló a photoshophoz, ha emlékeim nem csalnak, mintha Adri is azzal dolgozott volna. Ha tanulmányozod, szerintem ezzel tudnál mit kezdeni.
    Hajrá, kíváncsi vagyok, mit hozol össze!
    Kelpi
    Kelpi


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 15.

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Kelpi Kedd Jan. 03, 2012 12:53 pm

    nA szóval: Én csinálni akarok egy képregényt. Miről beszélek, már csinálom! Rajzolgatok szorgalmasan és pár képsor már kész is van. S még továbbiak is meglesznek rajzolva, mert lelkesedésem töretlen. Csak hogy: Nem értek Blogok/weboldalak készítéséhez, és a meglévő rajzokat nem tudom milyen képszerkezstőben tudnám össze illeszteni és bevágni a szövegeket. Ebben szorulok hatalmas segítségre. Amúgy pedig ha minden jól megy, január vége, február elején indítanám. Előre is köszönöm!
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Ross Hétf. Márc. 14, 2011 5:01 am

    Ha gondolkodtál azon, hogy szeretnél képregényt készíteni, de valami visszatartott eddig, akkor írd le nyugodtan! Hátha átlendítünk. Smile

    Ajánlott tartalom


    Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de... Empty Re: Azon gondolkodtam, hogy csinálnék egy képregényt, de...

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Ápr. 26, 2024 10:57 am