Webképregény fórum

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egy fórum, ahol egy helyre gyűjtük a magyar webképregényes tudást.


+2
Ronin1337
Ross
6 posters

    Offtopic - Társalgó

    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ross Kedd Aug. 23, 2011 12:44 am

    Meh... engem már évek óta nem érdekel a goldenblog. Bár egyszer valaki nevezte rá a Sziluettet is.
    Azt se tudom, idén mi van, vagy mi nincs. Asszem nem fogom venni a fáradtságot, hogy utánanézzek. geek
    Adri
    Adri


    Hozzászólások száma : 47
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 11.
    Tartózkodási hely : Feheru varu

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Adri Hétf. Júl. 11, 2011 3:51 pm

    Hogy kicsit felrázzam a fórumot: elindult a 2011-es Goldenblog. Van olyan közületek, aki valamelyik magyar webcomic-ra szavaz(na)? Lesz egyáltalán az első 10-ben webcomic?
    (Súgok: utánanéztem, eddig majdnem mindig volt. Smile Sőt, érdekesség, hogy 2006-ban még külön képregény kategória is létezett.)
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ross Szomb. Ápr. 23, 2011 10:28 pm

    Indítottam egy webképregényes blogot. Nézzetek rá! Smile
    http://webcomic.freeblog.hu/
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ross Kedd Ápr. 19, 2011 10:22 pm

    Most újakba én se kezdtem bele. Elég az, amiket követek és fordítok. Így is épp elég időm rámegy. Smile
    Adri
    Adri


    Hozzászólások száma : 47
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 11.
    Tartózkodási hely : Feheru varu

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Adri Vas. Ápr. 17, 2011 6:35 pm

    A Nyulak és ufók-at és a Latyak S.C.-t kezdtem olvasni - szóval egyelőre csak magyarokat, és ez utóbbit is csak félig. Most nagyon rá kell kapcsolnom a tanulásra, úgyhogy néhány saját magam által felfedezett webcomicról is lemaradtam most. :/
    avatar
    Leimailla


    Hozzászólások száma : 3
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 11.
    Tartózkodási hely : Can'-ka no rey

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Leimailla Szomb. Ápr. 16, 2011 12:05 am

    University of Awesome
    Ronin1337
    Ronin1337


    Hozzászólások száma : 16
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 10.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Pomáz

    Offtopic - Társalgó Empty Kör kérdés!

    Témanyitás  Ronin1337 Szer. Ápr. 13, 2011 11:16 pm

    Elkezdtetek valami új képregényt olvasni a fórum hatására?Ha igen mit?
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ross Pént. Ápr. 08, 2011 11:36 pm

    Én a Formspringemen már válaszoltam erre, de akkor bemásolom ide is.

    "Dühből.
    17 éves voltam. Január magasságában kezdtem rátalálni az interneten a különböző webképregényekre. Napirajz, John&John és a Fekete Macska voltak az elsők.
    A Fekete Macska hihetetlenül megfogott. Zseniális ötletnek tartottam, hogy ilyen minimális vizuális segédlettel is lehet képregényt csinálni. Mondtam magamban: "Mekkora ötlet, és micsoda munka lehet ebbe belefektetve, mire összehozta ezeket a karaktereket." Próbálkoztam, hogy lehetett ezt házilag megcsinálni, de kevésbé sikerült. És emiatt nagyon tiszteltem az alkotót. Aztán később felfedeztem a stripgenerator.com-ot. Jóformán egy világ omlott össze bennem. Hiszen a feketemacska oldalán sehol sem volt feltüntetve, hogy ez nem a saját munkája! Én pedig hogy tiszteltem érte! Miután rájöttem, hogy kábé 1,5 perces munkával össze lehet dobni egy olyan szart, amiről ráadásul azt állította, hogy „A világ legjobb képregénye”, éktelen haragra gerjedtem. „Ilyen szart én is tudok csinálni!” - mondtam. - „Sőt, nekem még stripgenerátor sem kell hozzá! Annál is egyszerűbb alakokkal is tudok képregényt csinálni! Nekem csak Sziluettekre lesz hozzá szükségem.”
    Alap sztereotípiákkal indítottam. Egy intelligens<--->bunkó ellentétpárra építettem, és úgy döntöttem, állatokat fogok használni, a karakteresebb alakok miatt.
    Kerestem is sziluetteket. Találtam egy egyszerű állatokat ábrázoló táblázatszerű képet. Kiválasztottam a rókát, ami a kedvenc állatom volt akkoriban (még mindig az, de nem olyan szinten mint régen) és kerestem mellé egy másik állatot, aki kontrasztosan betöltheti a „suttyó bunkó” sztereotípiáját. Így esett a választásom a Lepkére. Egy lendülettel paintben megcsináltam jó néhány képsort, és feltöltögettem. Eleinte volt, hogy napi hatot is. Aztán rájöttem, hogy elkezdték olvasni, és tetszik az embereknek. Később lassanként a szereplők kibújtak a kizárólagos sztereotípiák alól, kialakult a személyiségük, kaptak hátteret, én pedig ráálltam arra, hogy a Sziluett egyfajta „kísérleti képregény” legyen. Próbálkozom, hogy mennyi történetet tudok elmesélni, és mennyire tudok szórakoztatni szinte a nullával egyenértékű vizuális alátámasztással. Valahogy így kezdődött."

    Na meg persze gyerekkoromban sok Garfield képregényt olvastam, meg volt talán 1 db Pókember képregényem, de a Marvel sosem állt hozzám közel. Viszont olyan 14-15 éves korom környékén kezdtem mangákat olvasni, aztán egy másik "álnéven" elég komoly mennyiséget magyarra is lefordítottam. Ezek után jött a saját képregények ötlete.
    cartwright
    cartwright


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 22.

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  cartwright Pént. Ápr. 08, 2011 6:33 pm

    Nálam is gyerekkoromban meg volt a képregény láz, persze nem a gyűjtői hév, szimpla alkalmi olvasó voltam. Pókember, Robotzsaru, Garfield, Bobó stb. /Robotzsarut főleg unokatesóm gyűjteményéből halásztam el./ Mivel nekem már akkor is az írás volt a „főprofilom”, és mivel rajzolni se tudok, inkább az olvasói oldalon maradtam. Aztán pár éve egy írókörös társam ajánlotta a stripgenerator.com-ot, ahol az érzés kedvéért legyártottam pár próba comicot, aztán a Lajos és Samut (vagyis Lui and Sam-et Very Happy). Hat részt élt meg ott, végül a barátom, akinek tetszett a képregény, de nem tetszett, hogy nem saját a rajz, cseszegetett, hogy inkább saját fejlesztésbe nyomjam. Akár papírra rajzoljam és szkenneljem be, vagy bármit, csak ne így Very Happy (Ráadásul a feketemacskával azonosítják „itthon” a stripgen. képi világát Razz Razz )
    Itt ki kell, emeljem, hogy én tényleg nem tudok rajzolni szabadkézzel. Kb. olyan szinten nem, mint az énekes-faragó műsorokban a legrosszabb hangú felvételizők a válogatáson Very Happy Viszont tudok „másolni”, ezt a trabantos rajzon láthatták a legjobban. Valahogy tudat alatt alkalmazom ezt a „jobb agyféltekés rajzolás” cuccot, szóval részletekben alkotom meg a tárgyakat. Így kerestem egy vektorgrafikás rajzprogramot (inkscape), és azzal alkottam meg az első, immár magyar Lajos és Samut Very Happy
    Amúgy az egész képregényesdiben engem inkább az a kihívás vonz, amikor három, négy kockába kell belepréselnem a mondani valót, csattanót miegymást. Meg az is, hogy úgy hozzam össze az egészet, hogy ne csak én értsem mit akartam kihozni (ezért is vannak „gyenge részek” Very Happy)
    Kázmér és Huba az újkori kedvencem, valamint a Sinfest az, amit példaképnek tartok a „nagyok közül”. És persze a tietek is Very Happy

    Itt van, csak nektek: http://luiandsam.stripgenerator.com/gallery
    A szereplők hasonlósága nem a véletlen műve Very Happy Tényleg vizuális típus vagyok, még az írás is jobban megy, ha van valami képi dolog, amiből ihletet merítek.
    Adri
    Adri


    Hozzászólások száma : 47
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 11.
    Tartózkodási hely : Feheru varu

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Adri Szer. Ápr. 06, 2011 11:22 am

    Már egészen kis koromtól próbáltunk képregényeket rajzolni öcsém is és én is, többnyire annak a hatására, amit épp olvastunk (Garfield, Múmin, Bobó, és akkor a Buci Maciról ne is beszéljünk, de volt ott csomó minden Very Happy). Pl. nekem volt egy tanyasi állatos, amelyben eléggé a Garfield alkotójának a másik képregényét, az Orson és barátai-t koppintottam, meg volt a Fádi és Pupi, amely egy tevének és a gazdijának a mindennapos kalandjairól szólt. Kamaszkoromban is rajzoltam, csak akkor több kisebb, még magam által sem komolyan vett strip-féleséget, meg egy nagyobb "művet", amely folytatásos részekből állt, egy Bon Csövi nevű punkrocker nyúl, és hasonló kinézetű húsvéti állatok (csibe, birka, lúd) főszereplésével. Very Happy Vicces, hogy végül mégis a kisebb képregényekből állt össze egy nagy egész egy heuréka-élménnyel, így született a mostani képregény szereplőgárdája. Smile (Erről csak azért nem mesélek bővebben, mert erről egyszer lesz egy "kulisszák mögött" összeállítás, csak találjam meg az összes régi rajzot. Wink) De ezt már netre terveztem, megcsináltam előre egy csomó részt. Tura érdeme, hogy egyrészt megcsinálta a blogot, másrészt amíg nem volt saját, ő szkennelte be a rajzokat. Smile
    És Te? Very Happy
    cartwright
    cartwright


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 22.

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  cartwright Hétf. Ápr. 04, 2011 8:35 pm

    Látom punnyadás van itt, akkor kérdek. Ki miért, minek a hatására stb. kezdett képregény kreálásba? Smile Hmmm?
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ross Szer. Márc. 23, 2011 12:10 am

    Szevasz! Örülök, hogy te is idetaláltál. Very Happy
    cartwright
    cartwright


    Hozzászólások száma : 9
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 22.

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  cartwright Szer. Márc. 23, 2011 12:00 am

    Sziasztok! Smile
    Ronin1337
    Ronin1337


    Hozzászólások száma : 16
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 10.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Pomáz

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ronin1337 Szomb. Márc. 19, 2011 5:21 pm

    BANÁNHINTAÁGY!!!
    Ez honnan jött? Very Happy Valamelyik nap pont hallottam a Dokikban. Onnan, vagy ők is csak átvették?[/quote]

    Igen,onnan van Very Happy. Akartam írni valami random hülyeséget hátha reagálnak rá valamit és ez ugrott be ^^.Bocsi,hogy feleslegesen foglalom a helyet Very Happy.
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ross Szomb. Márc. 19, 2011 1:38 am

    ...csak gondoltam beköszönök má' ide is... ^^
    Jó, hogy eggyel többen vagyunk. Very Happy

    BANÁNHINTAÁGY!!!
    Ez honnan jött? Very Happy Valamelyik nap pont hallottam a Dokikban. Onnan, vagy ők is csak átvették?
    Benetnash
    Benetnash


    Hozzászólások száma : 7
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 18.
    Age : 41

    Offtopic - Társalgó Empty Sziasztok!

    Témanyitás  Benetnash Pént. Márc. 18, 2011 10:49 pm

    Üdv!
    Ross felhívására gondoltam, én is hozzáteszem, amim van, és mivel a Looking for Group-ról már írtatok, utólagos engedelmetekkel az Alien <3 Predatorról írtam egy szösszenetet. Smile

    ...csak gondoltam beköszönök má' ide is... ^^
    Ronin1337
    Ronin1337


    Hozzászólások száma : 16
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 10.
    Age : 30
    Tartózkodási hely : Pomáz

    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ronin1337 Hétf. Márc. 14, 2011 1:49 pm

    BANÁNHINTAÁGY!!!
    Ross
    Ross


    Hozzászólások száma : 94
    Csatlakozás ideje : 2011. Mar. 09.
    Age : 34
    Tartózkodási hely : Budapest

    Offtopic - Társalgó Empty Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ross Hétf. Márc. 14, 2011 5:02 am

    Random, csak úgy mindenről.

    Ajánlott tartalom


    Offtopic - Társalgó Empty Re: Offtopic - Társalgó

    Témanyitás  Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Ápr. 27, 2024 11:37 pm